Leczenie kanałowe Kraków

Głębokie ubytki próchnicowe, pęknięcia lub złamania zęba mogą doprowadzić do powstania stanu zapalnego, a w efekcie do obumarcia miazgi. Na szczęście stomatologia zna już skuteczne i bezbolesne sposoby radzenia sobie z tym problemem, do których należy leczenie kanałowe. Kraków reklamujący się jako miejsce wielu możliwości, również w zakresie usług dentystycznych zapewnia szerokie spektrum wyboru. Ważnym punktem na stomatologicznej mapie Krakowa jest gabinet Stomatologia Nad Sudołem. Tutaj zabiegi wykonuje się przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, co w połączeniu z empatycznym podejściem do Klientów, pozwala walczyć z mitem, że wizyta u dentysty musi boleć. Gabinet oferuje m.in. bezbolesne leczenie kanałowe przy uzyciu mikroskopu.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub zapalnie zmienionej miazgi. Następnie opracowuje się kanały tj. są one poddawane oczyszczeniu, osuszeniu i wypełnieniu gutaperką i specjalnymi uszczelniaczami, które zapobiegają dalszemu namnażaniu się bakterii. Finalnym etapem jest szczelna odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym lub odbudowa protetyczna (wkłady, nakłady, korony). Warunkiem kluczowym dla skuteczności zabiegu jest zlokalizowanie wszystkich ujść kanałów korzeniowych. W przypadku zębów o nietypowej anatomii(zarośnięte ujścia, zwapnienia w przebiegu kanału, nietypowa liczba kanałów itp.) stanowi poważne wyzwanie. Mikroskop stomatologiczny firmy Leica pozwala osiągnąć nawet 40-krotne powiększenie i dostrzec szczegóły niezauważalne dla ludzkiego oka.

Mity na temat leczenia kanałowego

W gabinecie Stomatologia Nad Sudołem staramy się walczyć z mitami na temat leczenia kanałowego tj. że jest bolesne, długotrwałe i drogie. Tym, co skłania pacjentów do odwiedzenia gabinetu, najczęściej jest dyskomfort, który przerywa dopiero usunięcie zainfekowanej miazgi. Dodatkowo zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym i nierzadko kończy się na jednej wizycie. Można się również spotkać z opiniami, że barierą przed podjęciem leczenia kanałowego jest wysoki koszt. Trzeba jednak wiedzieć, że ekstrakcja zęba pociąga za sobą konieczność jego uzupełnienia. Wykonuje się je za pomocą implantu czy mostu. Wówczas łączne koszty zabiegu wielokrotnie przekraczają stawki leczenia kanałowego.

Koszt leczenia kanałowego zęba w Krakowie jest zróżnicowany. Zależą one od anatomii systemu kanałowego o stopnia trudności jego opracowania. Klikając w zakładkę cennik, znajdziecie Państwo orientacyjne koszty leczenia kanałowego w gabinecie Stomatologia Nad Sudołem z podziałem na różne warianty (mi.in. leczenie pierwotne jednokanałowe, 2-kanałowe, 3-kanałowe, leczenie wtórne czy usunięcie złamanego narzędzia).

Szukacie Państwo sprawdzonego gabinetu dentystycznego w Krakowie? Zapraszamy do zapoznania się z opiniami na temat naszej pracy (dostępnymi m.in. na portalu Znany Lekarz) i zarezerwowania terminu wizyty. W gabinecie Stomatologia Nad Sudołem poznacie Państwo przyjazne oblicze stomatologii.