Wybielanie zębów Kraków

Przyczyny przebarwień zębów mogą być różne. Niekiedy przebarwienia wynikają z naszych nawyków – przede wszystkim z picia kawy w dużych ilościach i palenia papierosów. Powody mogą być też jednak wewnętrzne, a więc niezależne od naszych postaw i przyzwyczajeń. Nie zawsze właściwe dbanie o higienę jamy ustnej (dokładne szczotkowanie zębów, płukanie, nitkowanie) wystarczy, aby uniknąć problemów z przebarwieniami. O barwie zębów decydują bowiem w dużej mierze predyspozycje genetyczne i przebyte choroby, a także działanie uboczne stosowanych leków.

Dlaczego wybielanie w gabinecie?

Wybielania zębów można oczywiście dokonać w domu za pomocą specjalnych past, nakładek i żelowych pasków. Najlepsze rezultaty dają jednak profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym. Nad wszystkim pieczę sprawuje tu dentysta, więc prawdopodobieństwa popełnienia błędu i stworzenia potencjalnie szkodliwej sytuacji jest znikome. Choć zastosowany preparat charakteryzuje się silniejszym działaniem niż sklepowe odpowiedniki, to zabieg wykonywany przez lekarza dentystę jest w pełni bezpieczny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Profesjonalne wybielanie jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się zwykle z dyskomfortem. Istnieją jednak okoliczności, które wykluczają wykonanie tego zabiegu. Jest to przede wszystkim wiek pacjenta (taka osoba musi mieć przynajmniej osiemnaście lat), a także choroby jamy ustnej, takie jak nadwrażliwość, próchnica i paradontoza. W przypadku nadwrażliwości usunięcie przebarwień mogłoby się wiązać z nasileniem odczuwanego bólu. Problemy z próchnicą wymagają oczywiście wcześniejszego usunięcia zainfekowanej tkanki i wypełnienia ubytków. Paradontoza rodzi z kolei niebezpieczeństwo dostania się preparatu do miejsc przy odsłoniętej szyjce zębowej. Przed przystąpieniem do wybielania najlepszą formą przygotowania będzie więc doprowadzenie zębów do stanu, który możemy uznać za zdrowy. Poprawa barwy, choć zwykle bardzo ważna dla samopoczucia pacjentów, jest bowiem zabiegiem kosmetycznym, który powinien nastąpić dopiero po wykonaniu wszystkich koniecznych czynności stomatologicznych, a także po dokładnym oczyszczeniu zębów.

W gabinecie Stomatologia Nad Sudołem, znajdującym się na krakowskim Prądniku Białym, dentysta po szczegółowej konsultacji przedstawi koncepcję działań dotyczących wybielania dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę już dziś!