Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Jest podspecjalnością stomatologii, wymagającą przygotowania ogólnochirurgicznego. Nowoczesna technologia sprawia, że zakres chirurgii stomatologicznej nieustannie się poszerza.

Chirurgia stomatologiczne – zabiegi

Chirurgia stomatologiczna ma zastosowanie u pacjentów w różnym wieku i może być konieczna z wielu powodów. Bardzo często leczenie operacyjne jest jedynym sposobem na pozbycie się bólu i uciążliwych objawów, a tym samym przywrócenie komfortu i zdrowego uśmiechu.

Do standardowych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, wykonywanych w naszych gabinecie zalicza się:

  • usuwanie zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego,
  • ekstrakcja zębów złamanych lub niewyrżniętych,
  • usuwanie zatrzymanych ósemek,
  • resekcje wierzchołka korzenia,
  • hemisekcje zęba,
  • leczenie powikłanych ropni i przetok ustno-twarzowych.
  • zabiegi z zakresu periodontologii,
  • przygotowanie do leczenia protetycznego lub ortodontycznego.

Chirurgia stomatologiczna w gabinecie

W gabinecie Stomatologia Nad Sudołem dysponujemy specjalistycznym sprzętem, za pomocą którego wykonujemy małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi dentystyczne. Nowoczesna aparatura jest gwarancją precyzji i skuteczności działania. Wszelkie zabiegi wykonuje wykwalifikowany i doświadczony stomatolog.

Leczenie chirurgiczne poprzedza dokładna ocena stanu zdrowia pacjenta, dobór optymalnej metody leczenia oraz znieczulenia wraz z opracowaniem planu działania. Dzięki temu zwiększa się skuteczność zabiegów, skraca czas gojenia po ich wykonaniu, a ryzyko powikłań zostaje ograniczone do minimum.

Sukces postępowania leczniczego i dobór optymalnej strategii postępowania zawsze idą w parze z dbałością o komfort psychiczny pacjenta. Dlatego oferowane zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Pacjentowi przekazujemy również niezbędne zalecenia pozabiegowe. Dbamy również o to, aby każda wizyta przebiegała w przyjaznej atmosferze.

Doskwiera Ci problematyczna ósemka? Potrzebujesz fachowej konsultacji chirurgicznej? Skontaktuj się z nami, by już dziś umówić wizytę u chirurga stomatologicznego!