Ortodonta Kraków

Wady zgryzu to częsta dolegliwość nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale także osób dorosłych. Dotyczą one nieprawidłowości w budowie szczęk, nieprawidłowego położenia kości szczęki oraz żuchwy względem siebie, nieodpowiedniego ustawienia zębów. Wady zgryzu mogą mieć charakter wrodzony lub nabyty. Z badań wynika, że blisko 60% pacjentów, którzy odwiedzają gabinety stomatologiczne, powinno być objętych leczeniem ortodontycznym.

Kiedy wybrać się z dzieckiem do ortodonty?

W tym przypadku obowiązuje prosta zasada – im wcześniej, tym lepiej. Wada zgryzu dostrzeżona w odpowiednim momencie może zostać szybko skorygowana. Leczenie ortodontyczne u dorosłych jest zdecydowanie droższe, bardziej bolesne i trwa znacznie dłużej.
Pamiętajmy również o profilaktycznych wizytach kontrolnych, zwłaszcza wtedy, gdy wśród członków naszej rodziny występują wady zgryzu. W takich przypadkach warto udać się na kontrolę do ortodonty już z kilkuletnim maluchem, by ten ocenił, czy zgryz dziecka rozwija się prawidłowo i nie ma żadnych symptomów zwiastujących przyszłe kłopoty. Najbardziej odpowiedni czas na pierwszą wizytę u ortodonty to moment, kiedy pojawią się u dziecka wszystkie zęby mleczne, czyli około 2,5- 3 roku życia.

Pierwsza wizyta u ortodonty

Pierwsza wizyta w gabinecie ortodonty może być nieco stresująca zarówno dla Ciebie, jak i Twojego maluszka. Uspokajamy – nie ma się czego obawiać! Specjaliści z gabinetu Nad Sudołem doskonale wiedzą, jak postępować z najmłodszymi pacjentami. Stopniowo wprowadzają ich w świat specjalistycznych zabiegów stomatologicznych, tłumacząc przy tym wszystkie wątpliwości ich rodzicom i opiekunom. Mały pacjent z pewnością przez cały czas trwania wizyty będzie informowany o kolejnych czynnościach wykonywanych przez ortodontę. Przegląd ząbków jest zupełnie bezbolesny, a na dzielnych pacjentów czekają zawsze nagrody.
Nie zwlekaj zbyt długo z wizytą u ortodonty, zwłaszcza jeśli obserwujesz u dziecka tworzącą się diastemę, niepokoi Cię jego oddychanie przez usta lub zauważasz, że dziecko ma kłopoty z wymawianiem pewnych głosek. Pamiętaj, że leczenie mlecznych zębów jest konieczne i ma ogromny wpływ na późniejszy rozwój i wygląd stałego uzębienia.
Zapraszamy do rezerwacji wizyty u ortodonty w gabinecie stomatologicznym Nad Sudołem już dziś! W końcu profilaktyka prawidłowego zgryzu oraz korekta nabytych wad to najprostsza droga do zyskania pięknego i zdrowego uśmiechu!