wybielane-zębów-lampa-beyond

Wybielanie zębów systemem Beyond – co musisz o tym wiedzieć?

Jak skutecznie wybielić zęby? To pytanie bardzo często zadają nam pacjenci podczas wizyt. W końcu chęć posiadania zdrowych, białych zębów to bardzo ważna kwestia, która nie tylko przekłada się na piękny uśmiech, ale także dodaje pewności siebie. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest metoda natychmiastowa systemem BEYOND, czyli wybielanie zębów z zastosowaniem specjalistycznej lampy. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych, a zarazem najbezpieczniejszych metod wybielania zębów. Dzięki niej możesz cieszyć się doskonałymi efektami, a Twój uśmiech zyskuje zdrowy i atrakcyjny wygląd już po jednym zabiegu.

Wybielanie zębów – jaką metodę wybrać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów dedykowanych do wybielania zębów. Niestety większość z nich poza tym, że sporo kosztuje, to na dodatek nie gwarantuje zadowalających efektów i może doprowadzić do podrażnienia dziąseł i nadwrażliwości zębów. Jeśli faktycznie zależy nam na uzyskaniu trwałego i naturalnego efektu wybielenia zębów, to warto udać się do gabinetu dentystycznego po fachową poradę.

Zabieg lampą Beyond krok po kroku

Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia, w jakim stanie są zęby pacjenta. Sprawdza również stan przyzębia oraz ilość osadzonego na zębach kamienia. Jeśli sytuacja tego wymaga, dentysta poddaje najpierw leczeniu ubytki, jak  również nieszczelne wypełnienia zębów i usuwa kamień. Trzeba przy tym pamiętać, że pomiędzy zabiegiem piaskowania bądź skalingu a wybielaniem musi minąć okres ok. 14 dni. Z kolei osoby, które chcą wykonać wybielanie zębów systemem Beyond po zdjęciu aparatu ortodontycznego, powinny odczekać ok. 6 tygodni.

Kolejnym krokiem jest określenie obecnego koloru zębów pacjenta . Wybielając zęby systemem Beyond, jesteśmy w stanie skorygować kolor zębów od 5 do nawet 12 punktów w skali Vita.

Sam zabieg wybielania zębów lampą Beyond polega na utlenianiu przebarwień pojawiających się na zębach za pomocą specjalnego żelu, który jest uaktywniany za pomocą lampy. Zabieg zwykle trwa około 30 minut i jest praktycznie bezbolesny. Po zakończeniu efekt jest widoczny niemal natychmiastowo i utrzymuje się przez około 2-3 lata. Zaleca się także stosowanie w tym czasie specjalnych past, które skutecznie usuwają nowe przebarwienia.

Białe odziny po wybielaniu zębów

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą „białych godzin” kryje się okres od kilku dni do ok.2 tyg. po wykonaniu zabiegu. W tym czasie nie powinno się spożywać kolorowych pokarmów i napojów. Wstrzymanie się od jedzenia wyżej wymienionych produktów ma na celu utrwalenie efektów zabiegu.

Czy warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów metodą Beyond?

Zdecydowanie tak. Ta metoda wybielania zębów ma wiele zalet. Wśród nich należy wymienić:

  • Szybki rezultat białych zębów,
  • Bezpieczeństwo zabiegu wykonywanego przez specjalistę,
  • Równomierne usunięcie przebarwień,
  • Długo utrzymujący się efekt wybielenia.

Wybielanie zębów systemem Beyond w gabinecie stomatologicznym Nad Sudołem

Jeśli zastanawiasz się nad wybieleniem przebarwień na zębach, to zapraszamy Cię do naszego gabinetu. W naszej ofercie znajduje się także zabieg wybielania lampą Beyond. Wspólnie zadbamy o to, aby Twój uśmiech nabrał zdrowego i pięknego wyglądu!