stomatologia-nad-sudolem-endodoncja

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, inaczej nazywane leczeniem endodontycznym, to zabieg ostateczny, stosowany jako jedyny z możliwych sposobów na zachowanie zęba. Mowa o pacjentach, którzy cierpią na nieodwracalne zapalenie miazgi, w której znajdują się połączenia nerwowe oraz krwionośne zęba. Jest to zmiana chorobowa , która najczęściej powstaje na skutek bardzo rozwiniętej próchnicy bądź urazu.Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi a następnie zastąpieniu jej materiałem do wypełnień kanałów.

Endodoncja – jaka jest dzisiaj?

Chociaż zwykło się kojarzyć leczenie kanałowe z nieprzyjemnym, ciągnącym się tygodniami bólem, to dzisiejsze metody przeprowadzania zabiegu znacznie zmniejszają lub całkowicie niwelują ten dyskomfort. Dynamiczny rozwój stomatologii zaowocował tym, że pacjenci czują się coraz bardziej komfortowo podczas zabiegów dentystycznych. Leczenie kanałowe nie musi być bolesne, jeśli przeprowadza się je przy użyciu dokładnego znieczulenia i dobrej jakości sprzętu. Ma to wpływ na ostateczną cenę, lecz warto zrobić wszystko by uniknąć bólu, który w skrajnych przypadkach może nawet uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie.

Leczenie kanałowe – jakie są koszty i co się na nie składa?

Leczenie endodontyczne to nie tylko sam zabieg, lecz przede wszystkim cały pakiet usług diagnostycznych, które pozwalają precyzyjnie ocenić stan danego zęba. Analiza odbywa się na podstawie zdjęcia RTG zęba, pokazującego rozmieszczenie oraz liczbę kanałów korzeniowych. Ich długość mierzy się za pomocą endometru. Efektywne leczenie zależy od dokładnego wypełnienia kanałów. Mikroskop stomatologiczny znacznie to ułatwia. Do profesjonalnego wypełnienia kanałów stosuje się metodę termiczną, która gwarantuje wysoką szczelność. Po wyleczeniu zęba ponownie wykonuje się zdjęcie RTG.

Na cenę ostateczną wpływa również ilość kanałów –leczenie kanałowe zęba jednokanałowego (np. kieł czy siekacz) – to koszt 450 złotych. Górną czwórkę, która posiada dwa kanały, wyleczymy w cenie 600 złotych. Natomiast trzykanałowy (z reguły) trzonowiec będzie kosztować 850 złotych. Leczenie każdego dodatkowego kanału to dodatkowy koszt wynoszący 100 złotych. Jeszcze droższa jest poprawa leczenia kanałowego czyli leczenie powtórne, które jest zabiegiem o wiele bardziej skomplikowanym.

Ponowne leczenie zęba z jednym kanałem kosztuje 550 złotych, z dwoma – 700 złotych a zębów trzykanałowych wyniesie 950 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *