leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czy warto?

Leczenie kanałowe to procedura skomplikowana, ale jednocześnie bardzo istotna dla pacjenta. Często jest przecież ostatnią szansą na zatrzymanie zęba i uchronienie go przed usunięciem. Leczenie to, staje się szczególnie skomplikowane, gdy kanały mają nieregularną budowę, bądź też w korzeniu znajdują się materiały wypełniające lub sztyfty pozostawione w trakcie wcześniejszego leczenia albo odbudowy zęba. W takich przypadkach z pomocą przychodzi jedno z osiągnięć ostatniego czasu, czyli leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu.

Precyzja i pewność leczenia kanałowego pod mikroskopem

Poza szczególnie trudnymi przypadkami, jak choćby wymienione powyżej nieregularności kanałów zębowych, mikroskopu operacyjnego używa się również w leczeniu kanałowym nieobarczonym podwyższonym stopniem trudności. Jakość obrazu oferowana przez mikroskop operacyjny, dający możliwość nawet 40-krotnego powiększenia pola działania lekarza dentysty, ma olbrzymi wpływ na efekt końcowy leczenia kanałowego. Poprzez możliwość dokładnej obserwacji stanu tkanki zębowej, pozwala postawić trafną diagnozę. Następnie przez obserwowanie prowadzonych działań, umożliwia precyzyjne usunięcie tkanek lub starych materiałów dentystycznych oraz wykonanie całkowicie szczelnego wypełnienia. Mamy więc pewność, że usunęliśmy możliwie jak najmniej tkanki zębowej, a z drugiej strony, że wypełnienie jest wykonane precyzyjnie, a przez to będzie dobrze funkcjonować przez jak najdłuższy czas.

Komfort i bezpieczeństwo – nowoczesna endodoncja

Dla pacjenta zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym nie powoduje żadnego dyskomfortu. Urządzenie umieszczone jest na wysięgniku nad fotelem dentystycznym i nie ma żadnego negatywnego wpływu na komfort pacjenta podczas leczenia. Przeciwnie, użyty przez stomatologa mikroskop, skraca czas wykonywanego zabiegu poprzez dawanie lekarzowi wyraźnego obrazu wykonywanych przez niego działań. Często zdarza się, że procedura leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu, kończy się w trakcie jednej wizyty. Z pewnością jednak ponad komfortowość tej metody postawić można jej bezpieczeństwo. Wynika one ze zwiększonej trafności diagnozy oraz precyzji wykonania wypełnienia w porównaniu do tych procedur przeprowadzonych bez użycia mikroskopu.

Postaw na fachowość i doświadczenie endodonty!

Omawiając metodę leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu, wspomnieć trzeba o jej najistotniejszym elemencie, a mianowicie o doświadczonym stomatologu. W jego rękach instrument optyczny staje się narzędziem do najwyższej jakości leczenia kanałowego. To dentysta, przy pomocy powiększonego obrazu tkanki zębowej, stawia diagnozę. Dodatkowo planuje oraz wykonuje leczenie i to właśnie od jego wiedzy oraz zdobytego doświadczenia zależy końcowy efekt.

Nasz gabinet, poza dostępem do najnowocześniejszych technologii, oferuje fachowość i doświadczenie oparte nie tylko na praktyce stomatologicznej, ale także ciągłym kształceniu w zakresie endodoncji. Jeśli więc szukasz pomocy w wyleczeniu zęba o bardzo dużym stopniu zniszczenia, skonsultuj się z nami. Zapraszamy na wizytę, oferując fachową pomoc w zakresie najtrudniejszych przypadków stomatologicznych.