stomatologia-nad-sudolem-leczenie-kanalowe

Leczenie kanałowe – na czym polega?

Leczenie kanałowe to procedura wdrażana w przypadku leczenia zęba z bardzo rozległą próchnicą oraz mocno zaawansowanym stanem zapalnym miazgi. Dla pacjentów opisany powyżej stan objawia się najczęściej silnym, pulsującym bólem zęba, który powraca mimo stosowania środków przeciwbólowych. Dotyczy on czasem zębów niewłaściwie leczonych lub też skrajnie zaniedbanych, które wcześniej już bolały, jednak nie były leczone u dentysty. Problem ten dotyka wielu z nas szczególnie w czasie aktualnej pandemii, gdy odkładamy na później wszystkie, nawet istotne sprawy.

Leczenie kanałowe to ostatnie koło ratunkowe dla Twojego zęba

Na skutek zaawansowanej próchnicy może dojść do pęknięcia lub nawet odłamania fragmentu korony zęba. Ten katastrofalny stan i towarzyszący nam ból sprawiają, iż wydaje nam się, że jedynym wyjściem jest usunięcie zęba. Na szczęście w wielu przypadkach nie jest to konieczne, gdyż z pomocą przyjść może skomplikowana, a jednak bardzo skuteczna metoda leczenia kanałowego. Oczywiście musimy jak najszybciej skontaktować się z doświadczonym stomatologiem.

 

Na czym polega leczenie kanałowe zęba?

Zabieg leczenia kanałowego polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi zębowej z komory oraz kanałów korzeniowych. Następnie lekarz stomatolog dokonuje wypełnienia materiałem, który posiada właściwości hipoalergiczne i nie jest w żaden sposób toksyczny dla organizmu. W leczeniu kanałowym niezwykle istotne są prawidłowe diagnozowanie, dokładność oczyszczenia kanałów oraz ich wypełnienia, a także doświadczenie lekarza wykonującego zabieg.

 

Na etapie diagnozy ważne jest wykonanie zdjęcia RTG, które w gabinecie Nad Sudołem wykonywane jest na miejscu przed zabiegiem. Również po wypełnieniu wszystkich kanałów korzeniowych lekarz wykonuje obrazowanie RTG potwierdzające jakość zabiegu. Całość leczenia odbywa się w znieczuleniu, co zapewnia pacjentowi pełny komfort. W wielu przypadkach cała procedura leczenia kanałowego wykonywana przez doświadczonego dentystę odbywa się w trakcie jednej wizyty. Właściwie wyleczony korzeń zębowy pozwala na odtworzenie nawet bardzo zniszczonego zęba przy użyciu materiałów ceramicznych lub kompozytowych albo za pomocą zastosowania sztyftów bądź koron zębowych.

 

Szczególnie skomplikowane przypadki leczenia kanałowego

Gdy lekarz stomatolog stwierdzi anomalia w budowie leczonego zęba, w postaci na przykład nieregularnych lub częściowo zwapnionych kanałów korzeniowych, z pomocą przyjść może procedura leczenia kanałowego wykonywanego pod mikroskopem. Wielokrotnie powiększone pole operacyjne daje możliwość obserwacji budowy zęba i następnie czynności czyszczenia kanału oraz wykonywania wypełnienia przy ciągłym monitorowaniu go pod powiększeniem. W naszym gabinecie Stomatologia Nad Sudołem oferujemy możliwość skorzystania z najbardziej zaawansowanej procedury leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu. Wizyty można umawiać telefonicznie pod numerem 501 801 861.