leczenie endodontyczne pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – dlaczego warto?

Leczenie kanałowe to jeden z zabiegów dentystycznych, który wymaga od lekarza dużej wiedzy i precyzji działania. Niejednokrotnie pozwala na uratowanie zęba, który w innym wypadku mógłby zostać jedynie wyrwany. Jeśli Twój ząb kwalifikuje się do leczenia kanałowego, zastanów się nad bardzo dokładną i skuteczną metodą z wykorzystaniem mikroskopu. Dlaczego jest ona lepsza od tradycyjnej terapii? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Leczenie kanałowe – w jakich przypadkach jest konieczne?

Bardzo rozwinięta próchnica może znacząco uszkodzić miazgę zęba. Pacjenci odczuwają wówczas silne dolegliwości bólowe. W takim wypadku zwykłe leczenie zachowawcze nie jest wystarczające. Ratunkiem dla pacjenta jest endodoncja, czyli leczenie kanałowe.

Zabieg ten pozwala pozbyć się zainfekowanej części miazgi z komory oraz kanałów korzeniowych. Oczyszczone i opracowane kanały korzeniowe zęba należy następnie uzupełnić przeznaczonymi do tego substancjami o właściwościach nietoksycznych i hipoalergicznych. Z kolei odbudowę korony zęba wykonuje się najczęściej przy użyciu materiałów ceramicznych lub kompozytowych. W celu jeszcze dokładniejszego usunięcia chorej miazgi warto zabieg ten przeprowadzić pod mikroskopem.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu leczenia kanałowego przede wszystkim umożliwia stomatologowi większą precyzję działania. Lekarz zyskuje możliwość starannego wyczyszczenia zęba i jego kanałów. Każdy element, który wymaga uwagi, nie umknie czujnemu oku specjalisty podczas zabiegu. W efekcie, jako pacjent masz pewność, że ten etap leczenia, który jest kluczowy dla powodzenia kolejnych, zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób.

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego pozwala obserwować wielokrotnie powiększone pole zabiegowe. Dzięki temu stomatolog może dostrzec wszystkie detale, które nie były widoczne przed samym zabiegiem i odpowiednio na nie zareagować. Leczenie kanałowe pod mikroskopem polecane jest także tym, którzy w przeszłości przeszli nieudany zabieg endodontyczny.

 

Zapytaj swojego dentystę o leczenie kanałowe pod mikroskopem

Niezależnie czy masz za sobą nie do końca udaną terapię, czy też Twój ząb potrzebuje interwencji stomatologa, zastanów się nad leczeniem kanałowym pod mikroskopem. To najbardziej precyzyjna z dostępnych form terapii. Dzięki interwencji doświadczonego endodonty szybko pozbędziesz się problemu i będziesz mógł znów cieszyć się zdrowym uśmiechem, nie martwiąc się o zdrowie.

W gabinecie Stomatologia Nad Sudołem możesz wykonać zabieg leczenia kanałowego pod mikroskopem. Na miejscu znajduje się także aparat RTG, dzięki czemu cały proces leczenia można wykonać w jednym miejscu, bez niepotrzebnych przestojów czasowych.