chirurg stomatolog w czym może nam pomóc

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog to lekarz specjalista, który zajmuje się wykonywaniem szeregu zabiegów w obrębie jamy ustnej. Dotyczą one zarówno usuwania zębów, jak i wykonywania zabiegów na tkankach miękkich czy tkance kostnej. Często są one niezbędne do przeprowadzenia w początkowej fazie leczenia ortodontycznego lub protetycznego. Interwencja stomatologa specjalizującego się w chirurgii to także niejednokrotnie jedyna metoda na wyeliminowanie dolegliwości bólowych.

Najczęstsze zabiegi wykonywane w chirurgii stomatologicznej

Błyskawiczny postęp w zakresie metod leczenia, jak i sprzętu, który zachodzi w stomatologii, skutkuje powstawaniem wąskich specjalizacji. Stąd właśnie bierze się coraz większa liczba procedur stomatologicznych, które są wykonywane przez chirurga stomatologa. Do najczęściej wykonywanych przez niego zabiegów możemy zaliczyć:

  • przeprowadzanie skomplikowanych ekstrakcji zębów, w tym chirurgiczne usuwanie ósemek,
  • usuwanie zębów zatrzymanych lub złamanych,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • hemisekcje zębów, czyli odseparowywanie oraz usuwanie chorych części zębów od zdrowych, na których bazie dokonuje się następnie odbudowy protetycznej,
  • leczenie ropni i powstałych przetok ustno-twarzowych,
  • zabiegi z zakresu periodontologii, czyli leczenia chorób przyzębia oraz błon śluzowych jamy ustnej,
  • przygotowywanie do leczenia protetycznego i ortodontycznego,
  • zabiegi rekonstrukcyjne.

chirurg stomatolog

Na co zwrócić uwagę decydując się na leczenie u chirurga stomatologa?

Podczas pierwszej wizyty u chirurga stomatologa powinniśmy zostać zapoznani z planem leczenia, któremu mamy się poddać. Nie bójmy się pytać – lekarz wprowadzi nas w kolejne etapy planowanego zabiegu, a dzięki otrzymanym informacjom wyeliminujemy szereg obaw. Z pewnością chirurg stomatolog przeprowadzi także z nami szczegółowy wywiad. Zapyta o ogólny stan naszego zdrowia, samopoczucie czy przyjmowane leki. Są to bardzo ważne kwestie, ponieważ praktycznie przy każdym zabiegu w chirurgii stomatologicznej pacjenci otrzymują znieczulenie.

Podczas przeprowadzenia zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej najistotniejsze są sprawność i doświadczenie specjalisty. Ważne jest również wyposażenie gabinetu dentystycznego w nowoczesny i zapewniający komfort sprzęt. Dobrze przygotowany chirurg stomatolog posługujący się najnowocześniejszym oprzyrządowaniem zapewni nam minimalną inwazyjność podczas zabiegu oraz zagwarantuje bezpieczeństwo i jego pełną skuteczność.

chirurg stomatolog

Chirurgia stomatologiczna w gabinecie Stomatologia Nad Sudołem

Jeśli zmagasz się z problemem zatrzymanego zęba, przygotowujesz się do leczenia ortodontycznego, czeka Cię zabieg rekonstrukcji czy inny w obrębie jamy ustnej, to skontaktuj się z doświadczonym specjalistą. Pamiętaj, że sukces prowadzonego przez chirurga stomatologa leczenia musi zawsze iść w parze z dbałością o komfort psychiczny pacjenta.

W gabinecie Stomatologia Nad Sudołem dysponujemy specjalistycznym sprzętem, za pomocą którego wykonujemy małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi dentystyczne. Nowoczesna aparatura jest gwarancją precyzji i skuteczności działania. Zapraszamy!